سیستم های تحت شبکه

راهنمای انتخاب دوربین های هایک ویژن

hefazatkala.ir.jpg

در این مطلب به صورت جداگانه راهنمای خرید محصولات هایک ویژن (راهنمای خرید دوربین، دستگاه‌های رکوردر DVR و NVR هایک ویژن) گنجانده شده است. دوربین ها و دستگاه های رکوردرهایک ویژن دارای ویژگی های اصلی هستند که می توانید بر اساس آن ها محصول مورد نظر خود را انتخاب نمائید. در پارت اول راهنمای انتخاب بهترین دوربین مداربسته هایک ویژن مطابق با نیاز کاربر لحاظ شده است.

سنسور تصویر: سنسور دوربین مداربسته وظیفه تبدیل نور دریافتی به سیگنال الکتریکی را بر عهده دارد. سنسورهای بکاررفته در دوربین هایک ویژن از نوع سنسور CMOS است. سنسور CMOS هایک ویژن با مصرف انرژی کمتر و بازده بیشتر اکنون مورد توجه تمام برندها قرار گرفته و در تمامی آنها بکار برده می شوند.

کیفیت تصویر: کیفیت تصویر در دوربین های مداربسته با استفاده از واحد مگاپیکسل (MP) نمایش داده می شود. دوربین هایک ویژن در کیفیت تصویرهای مختلفی از 1 مگاپیکسل تا 8 مگاپیکسل ارائه می شود.

لنز: لنز در دوربین هایک ویژن انواع مختلفی دارد به صورت کلی بر اساس نوع لنز دوربین هایک ویژن به سه نوع ثابت (Fix)، متغیر (Varifocal) و متغیر موتوردار (Motorized) تقسیم بندی می شود. لنزهای واید (Wide) برای مکان های کوچک و لنزهای با زاویه بسته نیز برای محیط های وسیع مناسب تر هستند.

دید در شب: این تکنولوژی با استفاده از LEDهای IR امکان مشاهده تصاویر را در تاریکی مطلق برای دوربین ها میسر می سازد. تقریبا تمام دوربین های هایک ویژن دارای قابلیت دید در شب می باشند. اما در برد پرتاب نور IR و نوع کیفیت آن با یکدیگر تفاوت دارند. 

 استاندارد محافظت IP : برای استفاده از دوربین های مداربسته هایک ویژن در محیط های بیرونی می بایست این دوربین ها در برابر ورود عوامل بیرونی همچون رطوبت و گرد و غبار مقاوم باشند به همین دلیل کمپانی هایک ویژن دوربین های خود را معمولا با درجه محافظت IP66 یا IP67 ارائه می دهد.

دوربین های مدار بسته TurboHD هایک ویژن

دوربین های مدار بسته تحت شبکه هایک ویژن

دوربین های مدار بسته آنالوگ هایک ویژن