چه تجهیزاتی برای دوربین های مداربسته هایک ویژن لازم است؟

تجهیزات-مداربسته(1).jpg

اجزای دوربین های مداربسته آنالوگ هایک ویژن

سیستم های مورد استفاد و ضرورت استفاده از آنها در سیستم های هایک ویژن

اجزای سیستم مداربسته آنالوگ هایک ویژن
1. دوربین آنالوگ هایک ویژن: وظیفه این مدل از دوربین ها دریافت و ثبت تصاویر و ارسال آن برای دستگاه ضبط یا  DVR است.

2. دستگاه ضبط DVR هایک ویژن: یکی از اجزای اصلی در هر سیستم مداربسته دستگاه ضبط آن یا مرکز مدیریت تصاویر مداربسته است. انتخاب دستگاه ضبط مناسب با نوع کاربری و نیاز آن از اهمیت زیادی برخوردار است.

3. منبع تغذیه هایک ویژن (آداپتور): به صورت کلی دوربین‌های مداربسته با برق 12 ولت کار می‌کنند. به همین دلیل باید برای متصل نمودن آنها به برق شهری که 220 ولت است از آداپتور استفاده نمود.

4. کابل تصویر: در سیستم‌های مداربسته آنالوگ هایک ویژن برای انتقال تصویر از کابل‌های کواکسیال استفاده می‌شود یکی از مدل‌های این کابل، کابل RG59 است.

5. کابل معمولی برق: که برای برق‌رسانی به دستگاه‌ها استفاده می‌گردد.

6. فیش‌ها و اتصالات: برای اتصال دستگاه‌ها به یکدیگر از فیش‌های مخصوص استفاده می‌شود یکی از این اتصالات مهم برای مثال فیش BNC است.

7. هارد دیسک: هارد دیسک در سیستم مداربسته هایکویژن برای ضبط تصاویر در داخل دستگاه DVR قرار می‌گیرد.

8. نمایشگر یا مانیتور: برای مشاهده تصاویر دوربین مداربسته به یک نمایشگر یا مانیتور احتیاج خواهید داشت. شرکت هایک ویژن انواع و اقسام مختلفی از مانیتورهای مختص سیستم‌های مداربسته را تولید می‌کند.

اجزای سیستم مداربسته شبکه هایک ویژن
1. دوربین دیجیتال هایک ویژن: دوربین مداربسته دیجیتال نیز تصاویر را پس از ثبت از طریق سیستم شبکه به دستگاه ضبط ارسال می‌کند.

2. دستگاه ضبط NVR هایک ویژن: دستگاه ضبط در سیستم‌های دیجیتال، NVR نام دارد. لازم به ذکر است که شما در سیستم شبکه می‌توانید از کامپیوتر یا سرور به جای دستگاه NVR استفاده کنید. در سیستم شبکه شما می‌توانید برای ضبط تصاویر به جای NVR از یک سرور یا حتی کامپیوتر نیز استفاده کنید.

3. منبع تغذیه (آداپتور): در سیستم شبکه نیز می‌توانید از آداپتور برای تغذیه دوربین‌ها استفاده کنید. همچنین نوعی تکنولوژی در سیستم‌های مداربسته هایک ویژن با نام POE وجود دارد. در این سیستم کابل‌ها و اتصالات طوری طراحی شده‌اند که همزمان با انتقال تصویر جریان الکتریکی را نیز انتقال می‌دهند. در این صورت دوربین‌ها و دستگاه‌ها از طریق همان کابل تصویر تغذیه می‌شوند و دیگر احتیاجی به آداپتور نخواهند داشت.

4. سوئیچ: یکی از تجهیزات مورد استفاده در سیستم‌های شبکه سوئیچ‌ها هستند. پیام‌ها از سرتاسر شبکه به این دستگاه آمده و از آنجا به نقاط مختلف ارسال می‌گردند.

5. کابل شبکه: انتقال تصاویر و اطلاعات به سوئیچ یا دستگاه ضبط در سیستم دیجیتال هایک ویژن بر عهده کابل شبکه است.

6. کابل یا سیم برق: برای برق‌رسانی به دوربین‌ها و تجهیزات از کابل برق استفاده می‌شود اما همانطور که گفته شد چنانچه سیستم از نوع POE باشد دیگر نیازی به آن نیست و دوربین‌ها از طریق کابل تصویر خود تغذیه می‌شوند.

9. هارد دیسک: هارد دیسک در سیستم دیجیتال HIVISION برای ضبط تصاویر در داخل دستگاه NVR قرار می‌گیرد. با این تفاوت که به دلیل آنکه در سیستم‌های شبکه هایک ویژن کیفیت تصاویر بالاتر است لذا حجم تصاویر نیز بالاتر بوده و فضای بیشتری را اشغال می‌کنند. بنابراین ممکن است به تعداد هارد بیشتری احتیاج داشته باشید.

10. نمایشگر یا مانیتور: در سیستم‌های شبکه نیز برای مشاهده تصاویر دوربین مدار بسته به یک نمایشگر یا مانیتور احتیاج خواهید داشت.

مطالب مرتبط:

Dual Stream در دوربین های مداربسته به چه معناست؟

هزینه نصب دوربین مداربسته هایک ویژن چقدر است؟

سیستم مداربسته آنالوگ چیست؟